izel-argul_edited_edited_edited.jpg

Hakkımda

Özet

7 senedir üzerinde çalıştığım kendi projelerim ve 3,5 yıldır kariyerimde ilerleyiş kaydetmiş olduğum Gaziantep Ticaret Odası ile grafik tasarım, video kurgu, web sitesi, SEO ve çizim konularında uzmanlaştım. Oluşturduğum web sitesinden de anlaşılacağı gibi hiçbir zaman bildiklerimi, tecrübelerimi kendime saklamam, kullanıma sunarım.

• Negerekir.com sitesinin kurucusu ve yöneticisiyim. Sitemizde her konuda ne gerektiğini, istenilen şeyin nasıl yapıldığını anlatan dev bir bilgi platformu oluşturma yolunda ilerliyoruz. Fakat bu işi basit bir yoldan yapmıyoruz. Konuların uzmanlarından onay alıyor ve bilgi kirliliğini önlüyoruz. Yazının konusu ile ilgili kaliteli çalışmalar yapan insanlarla röportaj yapıyor, işlerini ve merak edilenleri okuyucuya sunuyoruz. Kanıtlı, açık ve hızlı bilgi vermenin yani kullanıcı memnuniyetinin peşindeyiz.

• Mezun olduğum günden beri Gaziantep Ticaret Odası'nda görsel iletişim tasarımı uzmanı olarak 3,5 yıl görev aldım. Birlikte hizmet kalitesinde 5 yıldızlı ilk ve tek ticaret odası olduk. Bir çok şeyi değiştirdik ve GTO'da yeni bir dönemin kapılarını açtık.

• Şimdi ise projelerime vakit ayırırken aynı zamanda Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde okumuş olduğum bölüme eğitimler vermekteyim.

Uzmanlık

Hedef Kitle Analizi, Fikir Üretimi, SEO,
Grafik Tasarım, İllüstrasyon,​ UI/UX,
Video Kurgu, Markalaşma, Çizgi Roman, Animasyon, Web Site Projeleri,
Sosyal Medya Yönetimi

Tecrübe

   Şu Anda   

2021

HKÜ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde

alanım ile ilgili birçok ders veriyorum.

2019

Ne Gerekir

Negerekir.com Dev Bilgi Platformu'nun kurucusu ve yöneticisiyim. Üzerinde uzun zamandır denemeler yapmaktaydım. Şimdi buraya yoğunlaşma zamanımın geldiğinin farkındayım.

2021

Freelance

Freelance işleri artık kabul etmeye başladım. Hem buradan hem Bionluk'tan gelen siparişler ile freelance işler yapmaktayım.

2022

NFT

Absürtya çizgi romanımın NFT koleksiyonunu çıkarttım ve satışa sundum.

   Geçmiş   

GTO

2018-2021

Gaziantep Ticaret Odası'nda üniversiteden mezun olduğum gün çalışmaya başladım. 3.5 yıl sonra farklı deneyimler elde etme isteğiyle ayrıldım.

- EFQM Mükemmelikte 5 Yıldız Ödülü'nde büyük bir rol üstlendim.

- RIO 11. Dünya Odalar Yarışması'nda projeyi anlatan videoyu hazırladım ve 1.'lik kazandık.

- 3 yıl boyunca neredeyse tüm videoları, tasarımları ben hazırladım. Alanımız ile ilgili teknik işlerden mesuldüm.

- Birçok kez ana haberlere çıktık, Twitter'da gündemde ilk sıralara çıktık, basında ekibimizin başarıları ile ilgili haberler yazıldı.

-Social Media Awards Turkey yarışmasına 3 farklı çalışmamız ile katıldık. Bu çalışmaların video kurgularını ve tasarımlarını yapmıştım. 2 farklı kategoride BMW, Mercedes, McDonald's, Türkiye İş Bankası, Turkcell gibi büyük markalar ile 3 adet finale kalan çalışmamız oldu.

 Stajyerlik Geçmişi 

2016

Sabah

Sabah Gazetesi'nde mesai saatlerimiz boyunca illüstrasyon çalışmaları yaptım.

2014 / 2017

Doğuş

Doğuş Gazetesi'nde bir çok teknik konuyla karşı karşıya kaldım.

Eğitim Geçmişi

HKÜ

2014-2018

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde Görsel İletişim Tasarımı bölümününden mezun oldum. Eğitim yıllarım boyunca sabah 4'lere kadar projelerim üzerinde çalışmalar yaptım. Bitirme projem olarak bir çizgi roman hazırlamıştım.

Mehmet Api Anadolu Meslek Lisesi

2010-2014

Mehmet Api Anadolu Meslek Lisesi'nde Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldum. O yıllarda öğretilmemesine rağmen Photoshop ve Illustrator programlarında bir takım çalışmalar yaparak projeler üretirdim.

İzel Argül CV 2022

Kullandığım Araçlar

Adobe Illustrator

Adobe Photoshop

Adobe Indesign

Adobe Premiere Pro

Adobe After Effects

Adobe Lightroom

Wordpress

Wix

Procreate

Lumafusion

Shapr 3D CAD

GoodNotes

Sketch Up

Brackets

Logomun Hikayesi

Hayatın temel renkleri ve

sevdiğim rengi birbirine yakıştırdım.

LOGO.png

İsmimin ilk harfini

temsil ediyor.

Bu logonun 06.09.2021 tarihinde saat 16.41'de izelargul.com'da yayınlanmasıyla zaman damgası açısından bana ait olduğu kanıtlanmıştır.